2018. gads

Iniciatīva "Filma savai skolai valsts Simtgadē"

16.11.2018.

Mūsu Skolēnu pašpārvalde šoruden ir uzvarējusi jauniešu iniciatīvu konkursu un ir piesaistījusi finansējumu savas idejas – uzņemt īsfilmu – īstenošanai!

Projekta dalībniekiem bija iespēja izprast filmas tapšanas procesu un daļēji iejusties tajā. Skolēni ieguva zināšanās par kino-industriju un Latvijas kino-klasiku, satikās ar īstajiem filmu industrijas meistariem, režisoriem, kā arī uzlaboja komunikācijas prasmes, spēju veidot komandu un strādāt tajā.

Izrādījās, ka mūsu skolēniem ir ļoti radošā pašizpausme un bagāta iztēle: viņi paši domāja par ainu secību un ir sarakstījuši filmas scenāriju. Kastings filmai neaizņēma lielu laiku, jo visi jaunieši bija spēlējuši paši sevi. Filmēšanas process daļēji notika darbdienās, pēc stundām, daļēji – svētku dienu vakaros. Neliela daļa materiālu tika ņemta arī no skolas videoarhīva.

Pirmssvētku piektdienā, svīnīgā koncerta laikā, visiem īsfilmas tapšanas procesa dalībniekiem, skolotājiem, skolas administrācijai un skolas viesiem bija iespēja apskatīt gatavo produktu. Pēc skaļiem aplausiem palika skaidrs, ka mūsu īsfima visiem ļoti patika!

Aktivitātes tika organizētas projekta “Filma savai skolai valsts Simtgadē” ietvaros, projektu finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Atvērto durvju diena

04.04.2018.

Katrs interesents tika aicināts klātienē gūt iespaidus un iepazīt mūsu muzeja vidi. Dalībniekiem bija iespēja uzzināt, kā materiāls tiek savākts, uzskaitīts, pētīts un saglabāts. Tāpat bija iespējams uzzināt, kādām zināšanām, prasmēm un iemaņām jāpiemīt, lai varētu kļūt par skolas muzeja speciālistu un strādāt tajā.